Miroslav Táborský

ad

Jaroslav Žák: Na úsvitě nové doby

Jaroslav Žák: Na úsvitě nové doby

Pokračování skvostného románu Jaroslava Žáka Konec starých časů nás zavede opět do městečka Pepův Týnec nad Lesy v poúnorové době roku 1948. V čele města již vládne samozvaná komunistická lůza a přichází čas prvních vyhazovů z práce, prvních zatčení i prvních zmanipulovaných voleb. Autor zachycuje tupost samozvaných vůdců lidu, ale i první náznaky toho, že lidská trpělivost se zlem není nekonečná. Toto období poznamenalo životy občanů nejen v Pepově Týnci na desetiletí dopředu.

Josef Haslinger: Jáchymov

Josef Haslinger: Jáchymov

Tragický příběh Bohumila "Bóži" Modrého, nejlepšího hokejového brankáře světa 40. a 50. let. Nejlepší léta kariéry mu ukradla válka. Po jejím konci stihl ještě dovést národní tým k dvěma titulům mistrů světa a stříbrné olympijské medaili v Londýně 1948. V přesunu do vysněné NHL mu zabránila změna režimu. Na protest proti nedodržení slibu na odchod do zámoří ukončil v roce 1949 kariéru. To ale nezabránilo komunistické diktatuře, aby z něj rok poté učinila hlavu smyšlené špionážní skupiny.

Pavel Nauman: Dlouhý stín času

Pavel Nauman: Dlouhý stín času

Se jménem Pavla Naumana jsou již přes 70 let spojeny především legendární Pohádky o mašinkách. Ale dětská tvorba nebyla jeho hlavní náplní. Kromě knihy povídek a historické ságy napsal v šedesátých letech i temnou a strhující detektivku Dlouhý stín času. Čerstvý absolvent práv nastupuje k pražské kriminálce a otráveně řeší drobné krádeže. Pak se ale dostane ke zdánlivě banálnímu případu defraudace zlata, ze kterého se nakonec vyvine napínavý a drsný příběh. Jde o jediné dílo v české historii, ve kterém je vyřešen případ vraždy Otýlie Vranské.

Stránky

Subscribe to RSS - Miroslav Táborský