mluvené slovo

ad

Ilja Kučera ml.: Přehodit řeku

Ilja Kučera ml.: Přehodit řeku

Skutečný příběh německého inženýra Rudolfa Formise, ředitele stuttgartského rozhlasu, který v roce 1933 vypnul vysílání při Hitlerově projevu. Následoval útěk do Československa, sestrojení tajné vysílačky a další necelé dva roky varování svých krajanů před hrůzou nacismu. V zimě 1935, tedy čtyři roky před válkou, přijíždí do tehdy svobodné, masarykovské republiky trestné komando s jediným rozkazem - zlikvidovat.

Šest případů Sherlocka Holmese (Mp3)

Šest případů Sherlocka Holmese

Již třikrát v minulosti sáhlo vydavatelství Tebenas do rozhlasových archivů pro dramatizace povídek A.C. Doyla s legendárním detektivem. Jelikož všechny tři tituly jsou rozebrány, stejně jako dárková kolekce všech 3 CD, vydali jsme společnou reedici všech šesti povídek na nosiči Mp3 pod názvem Šest případů Sherlocka Holmese. Na archivních raritkách z regionálních studií v Brně a Plzni hrají hlavní role Jiří Tomek, Jaroslav Kuneš, Jiří Samek a Václav Neužil.

Jaroslav Žák: Na úsvitě nové doby

Jaroslav Žák: Na úsvitě nové doby

Pokračování skvostného románu Jaroslava Žáka Konec starých časů nás zavede opět do městečka Pepův Týnec nad Lesy v poúnorové době roku 1948. V čele města již vládne samozvaná komunistická lůza a přichází čas prvních vyhazovů z práce, prvních zatčení i prvních zmanipulovaných voleb. Autor zachycuje tupost samozvaných vůdců lidu, ale i první náznaky toho, že lidská trpělivost se zlem není nekonečná. Toto období poznamenalo životy občanů nejen v Pepově Týnci na desetiletí dopředu.

Stránky

Subscribe to RSS - mluvené slovo