audiokniha

ad

Ilja Kučera ml.: Přehodit řeku

Ilja Kučera ml.: Přehodit řeku

Skutečný příběh německého inženýra Rudolfa Formise, ředitele stuttgartského rozhlasu, který v roce 1933 vypnul vysílání při Hitlerově projevu. Následoval útěk do Československa, sestrojení tajné vysílačky a další necelé dva roky varování svých krajanů před hrůzou nacismu. V zimě 1935, tedy čtyři roky před válkou, přijíždí do tehdy svobodné, masarykovské republiky trestné komando s jediným rozkazem - zlikvidovat.

Jaroslav Žák: Na úsvitě nové doby

Jaroslav Žák: Na úsvitě nové doby

Pokračování skvostného románu Jaroslava Žáka Konec starých časů nás zavede opět do městečka Pepův Týnec nad Lesy v poúnorové době roku 1948. V čele města již vládne samozvaná komunistická lůza a přichází čas prvních vyhazovů z práce, prvních zatčení i prvních zmanipulovaných voleb. Autor zachycuje tupost samozvaných vůdců lidu, ale i první náznaky toho, že lidská trpělivost se zlem není nekonečná. Toto období poznamenalo životy občanů nejen v Pepově Týnci na desetiletí dopředu.

Eduard Fiker: Paní z šedivého domu

Eduard Fiker: Paní z šedivého domu

Stará dobrá Anglie na počátku 30.let. Na panství slavného filmového producenta přichází tajemný muž. Má informace k loňské sebevraždě jeho dcery. Než je vysloví, je sám zavražděn. Případu se ujímá slovutný detektiv T.B.Corn, který spolu se svým pobočníkem hledá cestu, jak prokázat rafinovanou vraždu mladé dívky.

Stránky

Subscribe to RSS - audiokniha